Dosyalar

 

Visual Basic

 

Ana Sayfa

Diferansiyel Denklemler

Fortran

Fonksiyonel Analiz

Kısmi Dif. Denk.

Kısmi Dif. Denk.Seç.Böl.

Lineer Cebir

Reel Analiz

Sayısal Analiz

Uygulamali Sayisal Yontemler

Visual Basic

Matematikçilerin Hayatı

 


Bill ve Paul hakkında bir hikaye

  Bill ve Paul, bundan yıllarca önce, 1970’li yıllarda, Seattle, Washington Lakeside School’da iki iyi arkadaştılar.
  Bill ve Paul bilgisayarlarla çalışmayı çok seviyor, oynayabilecekleri Tic-Tac-Toe ve Moon Landing gibi çeşitli oyunlar yazıyorlardı. Bu bilgisayar oyunlarını BASIC ( Beginner’s All Purpose Symbolic Instruction Code – Başlangıç Seviyesindekiler İçin Her Amaca Uygun Sembolik Talimat Kodu ) adı verilen bir bilgisayar programlama dili kullanarak yazıyorlardı.
  1970’li yılların ortalarında, ilk ufak bilgisayar geliştirildiğinde, Bill ve Paul henüz yeni okula başlamışlardı. Zamanla bilgisayar tecrübelerini daha da geliştirdiler ve bu yeni bilgisayara BASIC dilini nasıl kullanacağını öğretebilecek duruma geldiler.
  Kendi BASIC sürümlerini, 350 $ fiyatla, kaset üzerinde kaydedilmiş olarak başka insanlara sattılar. BASIC satmaya başlayınca para sahibi de olmaya başladılar ve bir şirket kurmaya karar verdiler.
  Şirketlerinin ismini duymuş olmalısınız ! Microsoft
  Bill, Bill Gates’dir ve Microsoft’u çalıştırarak milyarlarca dolar kazandı ve hala da kazanmaya devam ediyor. Paul, Paul Allen, artık Microsoft için çalışmıyor. İçinde bilgisayar, yazılım, profesyonel spor malzemeleri ve emlak işleri bulunan, kendi işlerini yürütüyor. Evet, Microsoft’un sattığı ilk ürün, bir bilgisayar dili olan BASIC’tir. Ürünleri olan BASIC, Microsoft tarafından geçen yıllar içinde değişti, gelişti ve değişik isimler aldı. Eski sürümleri GW-BASIC, QuickBasic ve QBasic, ve artık en yeni sürümü ise Visual Basic adı ile anılıyor. Visual Basic ; öğrenilebilecek en kolay bilgisayar programlama dillerinden birisidir. Öğrenilmesi ve kullanımı oldukça kolay olmasına karşın, bununla ters orantılı olarak, çok güçlü ve iddialı bilgisayar programlarının hazırlanıp geliştirilebileceği bir programlama dilidir. Bu ders ile, kendi bilgisayar programlarınızı hazırlamak üzere, Microsoft Visual Basic’i nasıl kullanacağınızı öğreneceksiniz. Bill ve Paul gibi milyarlarca dolar kazanmayabilirsiniz, fakat umarız nasıl kullanılacağını öğrenerek, büyük zevkler alacağınız, iddialı programlar yazabileceksiniz. Yani, bugün irili ufaklı pek çok kuruluş ve şirketin yoğun bir şekilde aradığı ve giderek artan bir tempo ile arayacağı bir “Visual Basic Bilen “ olacaksınız !

Kaynak: Herkes için Visual Basic, Alter Yayıncılık